Про лікарню

Рятуємо життя
Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади – заклад, що надає первинну і спеціалізовану медичну допомогу. Об’єднання складається з Центру первинної медичної допомоги, Консультативно-діагностичного центру та Клінічної лікарні.
Всього в лікарні 1665 працівників. З них 478 лікарів, 684 середні медичні працівники, 280 молодші медичні сестри. Лікарі вищої та першої кваліфікаційних категорій складають 86% від загального складу лікарів. В їх числі 2 доктори медичних наук, 7 кандидатів медичних наук, 5 Заслужених лікарів України.
Заклад має вищу акредитаційну категорію, сертифікат відповідності системи управління якістю вимогам Національного стандарту ДСТУ ISO серії 9001-2015.Заклад має вищу акредитаційну категорію, сертифікат відповідності системи управління якістю вимогам Національного стандарту ДСТУ ISO серії 9001-2015.
До складу Центру первинної медичної допомоги входять 21 амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, які обслуговують понад 180 тисяч населення.
Кабінети консультативно-діагностичного центру з метою збільшення доступності медичної допомоги для населення розміщені у 4-х філіалах у різних районах обласного центру.
У Клінічній лікарні 20 лікувальних відділень на 699 ліжок, відділення екстреної медичної допомоги, відділення інтраскопічної і функціональної діагностики, клінічна, біохімічна та бактеріологічна лабораторії, відділення фізіотерапії та патологоанатомічне відділення. В складі лікарні є 2 відділення інтенсивної терапії на 21 ліжко.
Щороку понад 23 тисячі хворих лікуються в стаціонарі закладу і ще близько 20 тисяч отримують невідкладну медичну допомогу амбулаторно. В лікарню звертаються як жителі Волинської області так і мешканці сусідніх регіонів. Звертаються в заклад і іноземці, як за невідкладною допомогою, так і на планове лікування.
Багатопрофільний стаціонар Медичного об’єднання Луцької міської територіальної громади фактично функціонує як багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування для міста Луцька та прилеглих районів. Режим роботи лікарні безперервний – 7 днів на тиждень, 24 години на добу відбувається поступлення та виписка хворих. Загалом в лікарні цілодобово чергують лікарі чотирнадцяти різних спеціальностей і травмпункт. За день до відділення екстреної (невідкладної) допомоги звертається до 170 пацієнтів.
Лікувально-діагностичний процес в закладі базується на дотриманні затверджених МОЗ стандартів надання медичної допомоги.
В лікарні широко використовуються для своєчасної діагностики можливості відділення інтроскопічної і функціональної діагностики: ендоскопічні методи, ультразвукова діагностика, функціональна діагностика, рентгенівська діагностика, комп’ютерна та магніторезонансна томографії.
Повноцінно обстежити хворих допомагають працівники клінічної, біохімічної та бактеріологічної лабораторій, які проводять до 3550 аналізів за добу. Ургентна лабораторія працює цілодобово. В лабораторіях постійно ведеться зовнішній та внутрішній контроль якості досліджень. Лабораторії регулярно проходять зовнішню акредитацію з 100% достовірністю результатів. Щороку в Програмі міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань лабораторії теж показують 100% достовірність результатів.
Особливістю лікарні є наявність чотирьох регіональних центрів з надання невідкладної медичної допомоги, а саме:
- Волинський обласний центр кардіоваскулярної патології;
- Відділення екстракорпоральних методів детоксикації, гіпербаричної оксигенації, гострих отруєнь та гемодіалізу;
- Опікове відділення, відділення реконструктивно-відновної хірургії та хірургії китиці;
- Центр шлунково-кишкових кровотеч;
До складу центру кардіоваскулярної патології входять кардіологічне відділення, відділення інтервенційної кардіології, неврологічне відділення, відділення реабілітації та рентгенхірургічний блок на 2 ангіграфічні операційні. Відділення інтервенційної кардіології має 24 інфарктних ліжка і палату інтенсивної терапії на 6 ліжок. Щорічно лікується до 400 пацієнтів з інфарктом міокарду, виконується понад 1500 втручань на коронарних артеріях, з них понад 450 стентувань. Саме у клінічній лікарні Медичного об’єднання Луцької міської територіальної громади вперше у західному регіоні України запроваджено широке використання стентування при гострому коронарному синдромі – 76% стентувань виконуються при гострому інфаркті міокарда.
Відділення неврології має 30 ліжок для пацієнтів з гострою судинною патологією і палату інтенсивної терапії на 12 ліжок. За рік лікується понад 800 пацієнтів з інсультом. Лікування проводиться згідно найновіших клінічних настанов. В 2023 році виконано вже понад 150 тромболізисів та більше 40 тромбекстракцій, в тому числі в задньому циркулярному басейні.
В структуру центру входять 5 діалізних залів, плазмаферезна для проведення еферентної терапії, палата інтенсивної терапії та палати інтенсивної терапії на 9 ліжок. Для наближення послуг з амбулаторного діалізу до пацієнтів з хронічними захворюваннями нирок у Волинській області функціонує чотири філії центру. Щороку проводиться понад 20 000 процедур гемодіалізу. За даними Національного реєстру хворих із хронічною хворобою нирок показних забезпеченості хворих процедурою гемодіалізу у Волинській області є одним з найвищих по Україні, а летальність пацієнтів однією з найнижчих.
Понад 30 років на базі закладу функціонує єдиний в області високоспеціалізований підрозділ з надання допомоги при термічній травмі. Відділення розгорнуто на 40 ліжок, є палати для перебування дорослих та дітей, палати реконструктивно-відновної хірургії, блок інтенсивної терапії. Є окремий операційний блок з усім необхідним оснащенням. У відділенні лікарями комбустіологами надається високоспеціалізована медична допомога пацієнтам з термічною травмою з усієї області: екстрена та планова медична допомога дорослим і дітям з термічними ураженнями та їх наслідками, реплантація частин кінцівок після травматичної ампутації, реконструктивно-відновлювальна хірургічна допомога, медична реабілітація після важких опіків.
Висококваліфіковані лікарі-хірурги виконують оперативні втручання на всіх органах та системах, крім офтальмології. Щорічно виконується понад 10 тисяч операцій. Хірургічна активність сягає 76%. Висококваліфіковані лікарі-хірурги виконують оперативні втручання на всіх органах та системах, крім офтальмології.
Терапевтичні відділення лікарні дозволяють якісно провести діагностичний процес та надати спеціалізовану допомогу при всіх захворюваннях. Управлінням лікарні велика увага приділяється створенню комфортних умов перебування для пацієнтів та їхній безпеці. Постійно контролюється дотримання стандартів спілкування з хворими та їх родичами, вивчається та аналізується думка пацієнтів щодо якості надання медичної допомоги.
Відновити пацієнта після захворювань та травм допомогає реабілітація. В закладі реабілтація проводиться в стаціонарних та амбулаторних умовах. Відновлюютьтся пацієнти після перенесеного гострого інфаркту міокарду , інсульту, післятравматичних ушкоджень верхніх та нижніх кінцівок, опіків, після хірургічних втручань на кістково-м’язевій системі, після стаціонарного лікування з приводу загострення хронічних захворювань. Максимально ефективною є реабілітація, яка розпочинається в гострому періоді і надається безперевно на всіх етапах реабілітаційної допомоги. Важлива роль в ефективній реабілітації надається залученню самого пацієнта та його родичів в розробку і погодження індивідуального плану реабілітації разом з фахівцями мультидисциплінарної команди.
Лікарня протягом своєї діяльності отримала велику кількість відзнак різних рівнів – міського та обласного управлінь охорони здоров’я, міської та обласної Рад, виконкому міської Ради, органів місцевого самоврядування та обласної державної адміністрації, Міністерства охорони здоров’я. В 2010 та 2011 роках заклад двічі ставав лауреатом Загальнонаціонального проекту «Флагмани сучасної медицини». Результатом послідовної роботи з підвищення якості роботи стала перемога закладу у 2013 році в регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України» у номінації «Послуги лікувальних закладів» та звання «Лідер галузі 2019».
Наш колектив
Всього в лікарні 1665 працівників. З них 478 лікарів, 684 середні медичні працівники, 280 молодші медичні сестри. Лікарі вищої та першої кваліфікаційних категорій складають 86% від загального складу лікарів. В їх числі 2 доктори медичних наук, 7 кандидатів медичних наук, 5 Заслужених лікарів України.