Публічна інформація

Відповідно до статті 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» комунальний заклад «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади», як юридична особа, що фінансується з місцевого бюджету та як виконавець делегованих повноважень з надання оздоровчих послуг, зобов’язаний оприлюднювати та надавати за запитами інформацію щодо використання бюджетних коштів та щодо наданої медичної допомоги.

Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.
Запит на інформацію – це звернення фізичної або юридичної особи, об’єднання громадян без статусу юридичної особи до розпорядника інформації – Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади про надання публічної інформації, яка перебуває у його володінні.
Запитувач має право звернутись в Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто, чи ні, без пояснення причини подання інформаційного запиту.
Інформація на запит надається безкоштовно. У разі, якщо задоволення запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом більше 10 сторінок, запитувач інформації оплачує витрати на копіювання та друк документів.
Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:

  1. ім’я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону (якщо є такий);
  2. загальний опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит);
  3. підпис і дату.

Для оформлення інформаційного запиту ви можете звернутися:
– усно: за телефоном (0332) 25-12-01;
– письмово: Комунальний заклад “Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади”, пр-т Відродження, 13, м.Луцьк, 43024.

Інформація щодо роботи комунального підприємства

«Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади»
за 2024 рік

Протягом 2024 року діяльність Медичного об’єднання Луцької міської територіальної громади була зосереджена на налагодженні роботи за Програмою медичних гарантій з новими вимогами, виконанні заходів перспективного плану розвитку кластерного закладу Луцького госпітального кластера, продовженні надання медичної допомоги в умовах воєнного стану.

Підприємство надавало медичні послуги за Програмою медичних гарантій згідно угод з Національною службою охорони здоров’я за 23 пакетами медичних послуг. Забезпечено виконання вимог НСЗУ до створення електронних медичних записів. Налагоджено створення в ЕСОЗ планів лікування для випадків надання планової амбулаторної допомоги, організовано внесення в електронну систему результатів лабораторних та інструментальних досліджень в амбулаторних та стаціонарних умовах, удосконалено ведення медичних записів ВЛК. Загалом протягом року працівниками підприємства створено у ЕСОЗ 4,7 млн. електронних медичних записів, з яких 973,9 тис. це лікарські взаємодії, що є 4 показником серед усіх медичних закладів України. Створено 123 тис. електронних рецептів на лікарські засоби – 3 місце серед усіх медичних закладів України. Оформлено 84,6 тис. медичних висновків про тимчасову непрацездатність – 1 місце серед усіх медичних закладів України.

В березні група лікарів Медичного об’єднання здійснила виїзд на позиції ЗСУ на передовій у районі м. Лиман для надання медичної допомоги військовим. Було оглянуто 190 бійців, проведено обстеження та призначено лікування поточних проблем зі здоров’ям. Надано поради щодо збереження здоров’я у складних бойових умовах. Виявлено бійців з загостреннями хронічних захворювань, яких скеровано на подальше лікування. Проведено консультування військовослужбовців медичної роти лікарями функціональної діагностики щодо використання наявного діагностичного обладнання. Також персонал закладу залучається до роботи у Луцькому військовому гарнізонному шпиталю. Крім того, підприємством передано Луцький військовий гарнізонний шпиталь передано мобільний рентгенапарат, отриманий закладом у якості благодійної допомоги.

Підприємством забезпечено роботу військо-лікарської комісії при Луцькому ТЦК та СП. Протягом 2024 року оглянуто 9182 мобілізованих, з них 6005 первинних.

За 2024 рік проліковано в стаціонарі 30633 пацієнти (2023 рік – 27576). План кількості пролікованих хворих виконано на 123,8% (2023 рік – 121,9%).

Середня тривалість перебування хворого в стаціонарі становить 7,0 днів проти 7,2 дні в 2023 році. Робота ліжка склала 310,8 дні (2023 рік – 292,0), обіг ліжка – 44,3 (2023 рік – 40,6).

Хірургічна активність склала 72,1% (2023 рік – 74,9%). Оперовано 11412 пацієнтів, виконано 13332 операції (2023 рік – 10712 пацієнтів та 12297 операцій відповідно). Відсоток післяопераційних ускладнень залишився на рівні минулого року і склав 0,1. Післяопераційна летальність в 2024 році склала 1,1% (2023 рік – 1,1%). План по донорству виконано на 107,8% (2023 рік – 175,0%).

У 2024 році в стаціонарі летальність склала 1,9% проти 2,1%, що на 9,5% нижче показника 2023 року. Переважна більшість померлих пенсійного віку 75,0%, 24,1% від усіх — старші 80-ти років. В структурі летальності за причинами на першому місці інсульти (всі форми) — 19,7%, на другому ІХС з ускладненнями — 15,7%, третє місце за злоякісними новоутвореннями — 13,7%.

Амбулаторно у консультативних кабінетах та відділенні екстреної допомоги зареєстровано 341 857 відвідувань та проведено вузькими спеціалістами 886 відвідувань вдома. Крім того, до лікарів ЗПСМ та дільничних педіатрів, терапевтів зроблено 549 052 відвідування та проведено відвідувань вдома 9954. Зареєстрорвано 65 776 відвідувань до лікарів у відділеннях на госпрозрахунку та спецкоштах.

Організовано надання допомоги тимчасово переміщеним громадянам. При вході в заклад розміщенні оголошення, де вказано в які кабінети необхідно звертатися для отримання належної медичної допомоги. Протягом звітного року зареєстровано 3180 звернень за амбулаторною медичною допомогою пацієнтів з числа тимчасово переміщених громадян щодо надання медичної допомоги. Стаціонарне лікування отримали 476 осіб з цієї категорії. Пацієнти забезпечуються медичними препаратами по програмі “Доступні ліки” та при потребі проводяться профілактичні щеплення.

Значна частина оперативних втручань проводиться з використанням ендоскопічних систем. В 2024 році в закладі удосконалено напрямок ендокринної хірургії – налагоджено виконання оперативних втручань на щитовидній залозі з використанням новітніх технологій, проведення лапароскопічних втручань на наднирках. Розвинуто напрямок судинної хірургії: виконано композитне стегново-підколінне венозне стентування та стегново-передньовеликогомілкове реверсивне аутовенозне шунтування. Продовжує розвиватися напрямок баріатричної хірургії — вперше у Волинській області пацієнту з ожирінням виконано лапароскопічний мінігастрікбайпас. Інтервенційними кардіологами Медичного об’єднання запроваджена та широко використовується діагностична внутрішньосудинна процедура FFR — визначення функціонального резерву коронарного русла. Методика дає можливість оцінити, чи атеросклеротичне ураження (звуження) судин, які кровопостачають серцевий м’яз, є значимим та потребує лікування – ангіопластики або стентування. Також запроваджено методику IVUS – внутрішньосудинна ультразвукова візуалізація – один із найсучасніших методів діагностики, що дозволяє оцінити структуру, протяжність ушкодження, характер ураження, істинний розмір просвіту судини. Застосовується передовсім для виконання складних методик стентування, що є альтернативною аорто-коронарному шунтуванню. 21.12.2024 – вперше в області було виконано два надскладних біфуркцаійних стентування при ураженому стовбурі лівої коронарної артерії під контролем IVUS, що дало можливість допомогти пацієнтам малоінвазивним втручанням.

З 1 травня 2024 року запроваджено надання паліативної допомоги у стаціонарних умовах. Проведено поточний ремонт приміщень ІІ поверху корпусу на Г.Артемовського та розгорнуто 20 ліжок паліативної допомоги для дорослих. У 2024 році у відділені було проліковано 106 пацієнтів, яким проведено 3718 ліжкоднів.

1 квітня відкрито оновлене відділення реабілітації у корпусі на вул. Г.Артемовського та розгорнуто 40 ліжок відновного лікування для дорослих. На новому місці відділення реабілітації облаштоване з дотриманням всіх умов, які передбачені вимогами до організації стаціонарного відділення для надання реабілітаційної допомоги. Оснащено відповідним реабілітаційним обладнанням зал фізичної терапії, зал кінезотерапії, зал ерготерапії, кабінет асистивних технологій, кабінет терапії мови та мовлення, кабінет психологічної допомоги та інші необхідні приміщення. Палати у реабілітаційному відділенні просторі та світлі, з широкими дверними отворами – зручні для пацієнтів з обмеженнями у пересуванні. Санітарні кімнати та туалети облаштовані поручнями. Створено санітарну кімнату, де будуть проводиться навчання пацієнтів користуванню душом та ванною. Ремонт у відділенні виконано власними силами за кошти отримані від господарської діяльності підприємства. У відділенні протягом 2024 року проведено 655 курсів стаціонарної реабілітації пацієнтів після перенесених інсультів, нейротравм, травматичних ушкоджень верхніх та нижніх кінцівок, опіків та хірургічних втручань на кістково-м’язевій системі, в тому числі військовослужбовцям.

Протягом звітного періоду фінансування закладу відбувалося переважно за Програмою медичних гарантій згідно договорів укладених з Національною службою здоров’я України на 2024 рік.

Структура фінансування наступна:

  • ПМГ – 93,5 %;
  • платні послуги – 3,8%;
  • орендна плата з відшкодуванням комунальних – 1,1 %;
  • інші надходження 1,6 %.

Структура видатків:

  • виплата заробітної плати з нарахуваннями – 61,6%
  • придбання медикаментів та виробів медичного призначення 18,9%;
  • харчування 4,2%;
  • поточні витрати (закупівля МШП, будівельних матеріалів, господарського приладдя, друкована продукція (бланки, журнали та інше), поточні ремонти приміщень, ремонт і обслуговування обладнання, метрологія та стандартизація, телекомунікаційні послуги та послуги сторонніх організацій) становлять 4,5%;
  • сплата податків, в т.ч. повернення коштів згідно претензій НСЗУ, ПДВ та оплата пільгових пенсій — 0,6%;
  • оплата енергоносіїв орендованих приміщень – 0,5%;
  • капітальні витрати (придбання обладнання, капітальні ремонти) – 9,7 %.

Середня заробітна плата працівників лікарні у 2024 році склала 21 496 грн.

За 12 місяців 2024 року було оновлено матеріально-технічну базу. Придбано хірургічний інструментарій, системи ендоскопічної візуалізації, реабілітаційне обладнання, лабораторні аналізатори, стерилізаційне обладнання та багато іншого необхідного для якісного надання медичних послуг обладнання.

За рахунок власних коштів проведено модернізацію комп’ютерного томографа Accutron CT (встановлено ін’єктор для введення контрансної речовини) та модернізацію системи МРТ Ingenia Ambition S (встановлено котушки Knee та Shoulder).

За рахунок власних коштів підприємства проведено капітальний ремонт системи киснепостачання за адресою Відродження, 13, проведено капітальний ремонт із заміною ліфта поліклініки на пр. Волі.

Також проводились поточні  ремонти приміщень, а  саме

  • Ремонт фізіотерапевтичного відділення клінічної лікарні
  • Ремонт 3 поверху стаціонару на вул.Гулака-Артемовського,18
  • Поточний ремонт системи кондиціювання (встановлення кондиціонерів)
  • поточний ремонт коридору, кабінету отоларинголога та лаболаторії КДЦ, вул Стефаника ,3А
  • Поточний ремонт рентген кабінету КДЦ на вул.Стефаника,3А
  • Поточний ремонт частини приміщення та коридору 5 поверху лікарні
  • Поточний ремонт електропостачання бойлерної, стерилізаційної, ДЕС на пр. Відродження, 13
  • Поточний ремонт інженерних мереж підвального приміщення, вул.Стефаника, 3А
  • Поточний ремонт зовнішніх мереж пожежогасіння пр. Відродження, 13

За 2024 рік заклад отримав безоплатно благодійну та гуманітарну допомогу, а саме:

  • медикаменти, вироби медичного призначення, антисептичні та дезінфікуючі засоби, перев’язувальний матеріал, засоби індивідуального захисту;
  • постільна білизна, одіяла, рушники, холодильники, крісло гінекологічне, ліжка медичні, ходунки, візки інвалідні, тумбочки медичні, кондиціонер, монітори пацієнта, аналізатор, реабілітаційне обладнання, штативи для переливання, стелажі;
  • засоби гігієни, миючі засоби, відра, мопи та інші предмети та матеріали;
  • продукти харчування.

Крім того централізовано отримано медикаменти та медичні вироби:

  • вакцини, лікарські засоби та вироби медичного призначення;
  • паровий стерилізатор;
  • апарати наркозно-дихальні WATO — 3 шт;
  • реабілітаційна бігова доріжка;
  • система ангіографічна інтервенційна Azurion 5 M20;
  • ноутбуки Acer — 3шт.

За 2024 рік підприємство отримало цільове фінансування з коштів місцевого бюджету, а саме:

  • оплата енергоносіїв та комунальних послуг;
  • утримання єдиної позаштатної військово-лікарської комісії, що функціонує на базі КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади»;
  • обладнання ренгенівське для діагностики ХVISION-525;
  • у межах програми «Здоров’я мешканців Луцької МТГ на 2021-2025 роки» закуплено медикаменти та вироби медичного призначення;
  • у межах програми «Здоров’я мешканців Луцької МТГ на 2021-2025 роки» забезпечено медикаментами пільгову категорію населення Луцької громади.

В рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проєкту МОЗ «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» заклад включений до розподілу Систем ангіографічних інтервенційних, закуплених за бюджетною програмою 2301610 «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». В зв’язку з цим відповідно до наданого технічного завдання виготовлено проектно-кошторисну документацію, проведено процедуру закупівлі послуг та проведено ремонт приміщень рентген-хірургічного блоку з встановленням стельового кріплення, прокладанням додаткового електропостачання, встановленням системи вентиляції. 26 жовтня була встановлена та введена в експлуатацію система ангіографічна інтервенційна Azurion 5 M20. Дана модель обладнання розроблена для проведення судинних інтервенцій пацієнтам з неврологічною патологією та дозволить покращити надання допомоги пацієнтам з порушеннями мозкового кровообігу.

Також, в рамках спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ «Додаткове фінансування проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» в закладі було виконано роботи з облаштування приміщення дезстанції (проведено роботи з забезпечення водопостачання обладнання та водовідведення використаної води високої температури, підведено електропостачання, облаштовано систему вентиляції) та встановлено стерилізатор (утилізатор) для деконтамінації медичних відходів Matachana.

Підприємство бере активну участь у програмах міжнародної співпраці. В рамках Програми «Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027» спільно з закладом охорони здоров’я міста Пулави (Республіка Польща) виконується проєкт «Мета – здорові людські «двигуни» у Луцьку та Пулавах: покращення допомоги людям з інфарктами та інсультами у Луцькій громаді та Пулавах». Заходами проекту передбачені розробка Програми профілактики та лікування серцево-судинних захворювань «Луцьк-кард», навчання персоналу, просвітницька робота з населенням та закупівля для Медичного об’єднання Луцької міської територіальної громади ангіографічної системи. Згідно грантової угоди фінансування заходів проєкту по українській стороні становить 1 245 899,42 євро.

Робота персоналу підприємства у 2024 році відмічена відзнаками різних рівнів. У 2024 році нагороджені Почесною грамотою міського голови 2 працівників та Подякою міського голови 9 працівників, відзнаками міської ради – 7 працівників, управління охорони здоров’я ЛМР – 7 працівників та відзнаками Волинської обласної державної адміністрації 11 працівників.

  • довідник структурних підрозділів лікарні, у тому числі їх адрес електронної пошти, телефонів та адрес;
  • інформація про організаційну структуру закладу;
  • переліки національних стандартів, які в разі добровільного застосування є доказом відповідності продукції вимогам технічних регламентів;
  • звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію;
  • інформація про систему обліку, види інформації, яка зберігається у закладі;
  • реєстр наборів даних, що перебувають у володінні закладу;
  • відомості про залишки у закладі лікарських засобів/препаратів, придбаних за бюджетні кошти.
 
Інформація щодо фінансування закладу

Фінансовий план КП «Медичне Об’єднання Луцької Міської Територіальної Громади»

Інформація про надходження і використання благодійних пожертв КП «Медичне Об’єднання Луцької Міської Територіальної Громади»
Відомості про залишки у закладі лікарських засобів/препаратів, придбаних за бюджетні кошти

 

 

ЗаявникРеєстраційний номерДата реєстраціїДата зверненняСуть зверненняРезультат розгляду
 
  • відділення малоінвазивної хіругії — 1 подяка;
  • ортопедо — травматологічне відділення — 1 подяка;
  • консультативно-діагностичний центр – 2 подяки;
  • центр первинної медичної допомоги – 6 подяки;

 






 

 

Перейти к содержимому